اَبا اِباد

metastructure-to-this-moment

فراساختار، تا به اینجا

در روزهای آینده، قسمت جدید برنامه‌ی فراساختار منتشر خواهد شد.

در ابتدای مسیر این برنامه، تصمیم داشتیم از افراد سرشناس و مشهور حوزه‌های مختلف علمی و فلسفی برای حضور در برنامه دعوت کنیم.

اما بعد از صلاح و مشورت‌هایی که با استاد دی‌داد داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که بایستی در ارزیابی‌هایمان، فاکتور تاثیرگذاری را در جایگاهی بسیار بالاتر از فاکتور شهرت، قرار دهیم. هر انسان مشهوری لزوما تاثیرگذار نیست و البته هر انسان تاثیرگذاری نیز الزاما مشهور نیست. اما انسان تاثیرگذار از طریق تاثیرش، در حال ارتقا و پیشرفت جامعه‌ است و انسان مشهور (غیر تاثیرگذار) تنها برای پیشرفت خود تلاش می‌کند. لذا تصمیم گرفتیم که به جای دعوت از افراد مشهور، انسان‌های تاثیرگذار را به این برنامه دعوت کنیم که این امر، با روح حاکم بر برنامه و همینطور نام این برنامه، یعنی فراساختار، سنخیت بیشتری دارد. بسیار خوشوقتم که در این مدت، تمام مهمانانی که در این برنامه حضور یافته اند، هریک در حوزه‌ی خود، انسان‌های تاثیرگذاری بوده اند و هریک به نوعی برای دیگران، الهام بخش بوده اند. انسان‌هایی که به دور از هیاهو و بدون چشم‌داشتی، تاثیر گذاشته اند.

اما در کنار وسواسی که همواره در دعوت از مهمانان به خرج داده‌ایم، در محتوا و نوع سوالات مورد بحث و به طور کلی متافیزیک، در تمامی برنامه‌ها همواره سعی کرده‌ایم رویکرد فراساختاریت را حفظ کنیم و به جای پرسیدن سوالات کلیشه‌ای، گفتگوهای عمیق و معناداری شکل دهیم که از خلال آن، چیزهای جدیدی بیاموزیم. در این مدت همچنین سعی کردیم علاوه بر رشد محتوا و متافیزیک برنامه، از نظر فیزیک و امکانات نیز، برنامه را توسعه دهیم که در این قسمت، از کمک‌های دوست عزیز، آقای مهراد منتظری، بهره بردیم. در پایان از همراهی شما گرامیان با برنامه‌ی فراساختار بسیار بسیار خرسندیم و صمیمانه منتظر نقطه نظرات شما در راستای بهبود برنامه‌ی فراساختار هستیم.

همچنین از شما دوستانم می‌خواهم اگر شما نیز انسان‌های الهام‌بخش و تاثیرگذاری را می‌شناسید، به ما معرفی کنید تا پس از بررسی لازم، از ایشان برای حضور در برنامه‌ی فراساختار، دعوت به عمل آوریم.
– ابا اباد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *